UNITRA to znak jakości wykonania rodzimej produkcji oraz wspomnień uciążliwych kolejek przed sklepami z czasów „komuny”.

Bardzo często dawno wystane i zapomniane sprzęty zalegają na strychach i w piwnicach.

My bardzo chętnie damy im drugie życie.

Bardzo często kiedy naprawiamy sprzęt unitra i produkcji z zachodu okazuje się, że konstrukcje naszych inżynierów próbujących zrobić coś z niczego okazują się prawdziwą wiedzą, a rozwiązania konstrukcyjne to prawdziwe „perełki”.

Zachęcamy do wydobywania i naprawiania sprzętów Unitra.

Zachęcamy też do zdobywania wiedzy o naszym przemyśle z PRL.  Kilka kliknięć w google lub wikipedii pozwoli na zdobycie odpowiedniej wiedzy na temat naszego urządzenia oraz zrozumienia pojęcia UNITRA. Ciekawostką jest, że pomimo istnienia UNITRY czyli „zjednoczenia przemysłu Polski Ludowej” kilka firm próbowało ze sobą konkurować lub współpracować. Efekt takiego stanu pozostaje nam do dziś w formie znakomitych produktów PRL, które naprawiamy z przyjemnością.

Na szczęście udało nam się  wykształcić nasze dzieci tak aby zachęcić je do odsłuchu prawdziwego dzwięku. Bardzo dużo „zakurzonych” urządzeń przynoszą 20-latkowie z czystej ciekawości. prosząc o naprawę gramofonu lub magnetofonu.